D.N.A - 10.díl

21. srpna 2014 v 19:59
Pravda - část 2.

,,Něco se ti vybavilo..Mám pravdu?"
Povzdechnul si nervózně a já jsem se rychle postavila.Zavrtěla jsem hlavou,protože jsem z toho byla zmatená.
,,Chci vědět pravdu."
Vydala jsem ze sebe nakonec a Calebovi se v očích zaleskl strach.To bylo poprvé co jsem to v jeho očích věděla,ale i přes to to musím vědět.
,,Dobře."
Sklopil hlavu a začal mě za sebou někam táhnout.Nechala jsem se,ale srdce mi bušilo jako splašené a uvnitř sebe se ozývaly nejrůznější pocity.Od nedočkavosti a strachu po touhu a zklamanost.Dotáhnul mě na kopec kde jsme se domluvili na tom,že s ním strávím jeden den a jednu noc.Pustil mě pár metrů před třešní a sám se o ní opřel.Srdce mi začalo bušit ještě víc a mé tělo bylo jako paralizované.
,,Znáš legendu,která vypráví o muži a dívce,kteří byli donuceni zúčastnit se ''zvrhlé'' Hry?"
Nechápavě jsem přikývla a Caleb si povzdechnul.
,,Jednou mi ji vyprávěl otec..Ještě,když jsem byla menší.Proč?"
Zeptala jsem se po chvilce a Caleb se na mě opatrně podíval.Něco mi říkalo,že to vědět nechci,ale i přes to jako vždy jsem si trvala dál na svém.
,,Není to pouhá legenda..Kdysi hodně dávno se to stalo a děje se to dodnes."
Zaraženě jsem zavrtěla hlavou,protože mi to nedávalo smysl.
,,To nemůže být pravda..I kdyby byla,Urození a všichni ostatní by o ní věděli.A taky.."
Podívala jsem se na Caleba a ten přikývnul.Ne..To přece není možné.Není možné,aby legenda o dívce a muži byla pravdivá a co víc skutečná,která se děje dodnes.
,,Jak to myslíš?Všechno přece skončilo,když muž našel tělo své družky mrtvé v jejím domě..Stal se vítězem a Ďábel dosáhl svého,Hra skončila." ,,Neskončila."
Řekl hned a já jsem se na něho nechápavě podívala.Teprve až po chvilce mi to došlo..
,,Takže,když se Mel zmínil o Hře..A když Kyle říkal,že mě chtěl vidět ještě před tím než to začne."
Zhrozeně jsem se na něho podívala,a i když jsem na něho ze začátku měla vztek..Tak mě po chvilce opustil a místo toho jsem pocítila smutek a strach.
,,Pokud je to pravda..Tak co Mel myslel tím,že se ti vrátily vzpomínky?"
Zeptala jsem se nechápavě a Caleb ke mě pomalu přišel.Strach se mě pomalu,ale jistě začal zmocňovat a já jsem s tím nemohla nic udělat.Najednou mě chytnul za tvář a opatrně se mi podíval do očí.To,že se mě dotýkal mě dokázalo z nějakého důvodu uklidnit a byla jsem mu za to vděčná.
,,To je nepodstatná věc.Co je teď hlavní.." ,,Bojíš se?"
Okamžitě jak to vyslovil jsem se začala celá chvět.
,,Jak bych nemohla..Calebe pokud tohle všechno je pravda,znamená to,že je celá má rodina v nebezpečí.Ne.."
Zavrtěla jsem hlavou a on se na mě opatrně podíval.
,,Všichni okolo mě jsou v nebezpečí,včetně tebe."
Pořádně si mě prohlédnul a já jsem se konečně dokázala uklidnit.To co jsem před chvilkou zažívala byl opravdu přehnaný, i když oprávněný strach.
,,Nic mi nehrozí..Pokud budeme bojovat spolu."
Nevím proč,ale přišlo mi,že v tom je skrytá výhružka.O kousek jsem od něho odstoupila a zmateně jsem se zadívala na zem před sebe.
,,Nevím jestli dokážu zabíjet bez mrknutí oka."
Potom co jsem to vyslovila se mi vybavil rozhovor s Melem."Kdyby byl Caleb v nebezpečí dokázala by jsi zabíjet bez jediného mrknutí oka?" - Musela jsem se zasmát..Caleb se na mě trochu vyděšeně podíval.
,,Víš..I když to možná není ani trochu vtipné,tak mám pocit,že Mel má už dopředu něco vymyšlené.''
Nechápavě mě dál pozoroval a já jsem zaťala pěsti,a tak trochu s žádostí na tváři jsem se k němu otočila a podívala se mu do očí.
,,Nevím jestli budu zabíjet,ale chci ochránit svou rodinu,přátéle.." ,,Tebe."
Rozhodla jsem se a na Calebovi bylo vidět malé oddechnutí.
,,Počkej..Když ty a já jsme ve Hře..Tak co Mel,Kyle a Danny se Shaunem?"
Caleb trochu nejistě sklopil hlavu a přikývnul.
,,Oni jsou v ní taky,ale nehrozí nám od nich nebezpečí..Teda aspoň nějakou tu dobu,slíbili to."
Přikývla jsem,i když jsem nevěděla jak přesně si to mám vyložit.Z ničeho nic jsem nedaleko od nás,na kopci postřehla zalesknout se hrot šípu.
,,K zemi!"
Vykřikla jsem těsně před tím než ta osoba ztihla vystřelit.Šíp se zabodl do země těsně vedle mě.Vystrašeně jsem zvedla hlavu a podívala se na něho.
,,Jsi v pořádku?"
Když jsem přikývla,tak si stoupnul a podíval se na místo odkud střelec vystřelil.
,,Calebe?"
Vydala jsem ze sebe opatrně,protože jsem nechápala o co mu jde.Když se otočil zpátky ke mě,tak v jedné ruce držel Claymore a v té druhé dvouruční dlouhý meč.
,,Jdu se po tom střelci podívat."
Podal mi do ruky dlouhý meč a já jsem si ho váhavě prohlédla.
,,Kde jsi to sebral?" ,,Nedělám to rád,ale..Musím tě nechat samotnou,dokážeš se ubránit?"
Nervózně jsem přikývla a Caleb zmizel.Skvělé.Noc,tma a meč..Lepší večer si nedokážu představit.Pořádně jsem meč sevřela a ostražitě jsem se okolo sebe začala rozhlížet.Někde nad sebou jsem najednou uslyšela zašustění,ale když jsem se ohlédla bylo pozdě.Někdo na mě skočil.Meč mi okamžitě vypadl z ruky a osoba přede mnou na mě namířila dlouhým lukem..Překvapilo mě,že je to dívka a co víc stejně stará jako já,s černou kápí na sobě a se zvláštním opaskem.Měla blond vlasy a jasně modré oči.
,,Kdo jsi?Proč to děláš?" ,,Jakobys nevěděla."
Usmála se a kapku mi přišla jako smyslů zbavená.
,,Nevím.."
Řekla jsem a ona se zamračila.Nesmím ležet na zemi,musím vstát.Přesně to jsem udělala,využila jsem svou rychlost a popadla jsem meč.
,,Jsi rychlá."
Zamumlala podrážděně a ve vteřině se na mě vrhla.Podle pachu jsem poznala,že je to člověk,ale i přes to je neobvykle rychlá a přesná.Vyhnula jsem se,ale jen o vlásek.Odhodila luk a z opasku vytáhla dva podelší nože.Znovu se o proti mě rozběhla a zběsile se mě snažila mácháním noži zasáhnout.Počkat..Znamená to,že tahle dívka je..Můj protivník?Ona je taky ve Hře?
,,Zhebni už!"
Vykřikla rozzuřeně a mě to ve vteřině bylo jasné.I kdybych ji nezabila já,ona se mě pokusí zabít znovu a klidně ještě znovu.Pokud ji nechám jít,ocitne se má rodina a všichni ostatní v nebezpečí.Je to jasné..Nesmím s ní prohrát!
,,Je mi líto,ale musíš umřít.."
Vytasila jsem tesáky a ona se na mě zděšeně podívala.Využila jsem té chvíle a svou rychlostí jsem se přemístnila přesně před ni a ve vteřině jsem ji odzbrojila.Zbýval už jen jediný pohyb a je po všem,ale ona se nehodlala jen tak rychle vzdát. Odkopla mě od sebe,a když se chtěla natáhnout po své zbrani tak jsem se oproti ní rozběhla a přeskočila jsem ji.Ještě před tím než jsem se odrazila a přeskočila ji,jsem celou svou silou máchla mečem.Dopadla jsem na nohy a chvíli jsem zůstala tiše stát na místě,k ní otočená zády.Uslyšela jsem jak její tělo kleslo k zemi.Otočila jsem se k ní a uviděla jsem jak z její hrudě vytéká krev.
,,Zasáhla jsem ji."
Řekla jsem zhrozeně a podívala jsem se na meč,který jsem svíjela v ruce.Nemůžu tomu uvěřit..Tohle jsem nemohla udělat já.
,,Ne.."
Zavrtěla jsem hlavou a upustila jsem meč.
,,Elaine.."
Objevil se pár metrů přede mnou Caleb a hrot jeho Claymoru byl celý od krve.Už jsem se nedokázala dál udržet na nohou.
,,Elaine?!"
Doběhl ke mě,ale já jsem nemohla vydat ani hlásku.Byla jsem pořád v šoku z toho,že jsem tu holku zabila bez jediného zaváhání.Bylo to vůbec správné?-Bylo!Kdybych ji nechala utéct tak by..Tak by mohla zaútočit na někoho z mé rodiny nebo na Jeffreyho a ostatní.
,,Elaine..Neudělala jsi nic špatného.Chceš jen chránit svou rodinu,své přátelé." ,,Mně."
Dodal a pevně mě objal.Jakobych až teprve teď se mohla pořádně nadechnout a nemít pochyby o tom,co jsem udělala.
,,Bojím se.."
Řekla jsem se slzama v očích a Caleb přikývnul.
,,Taky máš důvod.Hra začala,ale nezapomeň,že jsem tady s tebou a budu tě ochraňovat."
Nechala jsem se jim nadále konejšivě objímat a hladit po hlavě,ale..Něco bylo nějak jinak.
,,Ty.."
Ozval se hlas nedaleko od nás a já jsem nechápavě zvedla hlavu.Stál tam muž s černou kápi a zhrozeně hleděl na tělo mrtvé dívky před sebou.
,,Zabili jste ji!"
Zařval rozzuřeně,a když jsem se mu podívala do obličeje tak mu z očí vytékaly slzy.
,,Za to zaplatíte.."
Prosadil přes proceděné zuby a Caleb vstal ze země a stoupnul si přede mě.Bylo tak nemožné vidět mu do tváře nebo co dělá.
,,Pomstím svou sestřičku a nenechám nikoho,aby přežil!"
Dodal muž a vrhnul se po Calebovi.Ten ale zmizel a ocitnul se pár metrů za ním.Evidentně to,ale muži bylo jedno,protože si všimnul mě.Já jsem zůstala paralizovaně sedět na zemi a hledět na něho.
,,Dámy mají přednost."
Usmál se a zamířil na mě mečem.Mnou okamžitě projela jediná myšlenka..Je tohle můj konec?Nechci už nikoho dalšího zabít,i když mě ohrožuje na životě.Nedokážu to udělat znovu..
,,To jsi takový srab,že neútočíš na seberovného?"
Zasmál se Caleb a já jsem se na něho okamžitě podívala.To samé udělal i muž,ale..To co stálo nedaleko ode mě a od muže sice vypadalo jako Caleb,ale..Oči,temná aura a ta síla.Tohle není on.
,,Všichni lidé jsou jen odpad.Stejně jako ty."
Doteď se Caleb díval někam do strany a až teď se podíval na muže.Přesně v okamžik kdy to udělal,se muž ocitnul v plamenech.Celý najednou vzplanul a snad po celé krajině se rozhostil jeho křik a nářek.Po malé chvilce bylo po všem. Nemohla jsem tomu uvěřit,ne nechtěla jsem uvěřit tomu,že by to Caleb udělal.Že to on způsobil tomu muži tak bolestivou smrt.
,,Calebe..?"
Podívala jsem se mu opatrně do očí a uvnitř sebe jsem z něho začínala mít strach.On se bezstarostně usmál a popošel ke mě.Proč má pořád démonní oči a tu děsivou auru?
,,Rád tě konečně poznávám Elaine."
Nechápavě jsem zvedla hlavu,abych mu viděla do očí a pocit strachu se začal čím dál víc umocňovat.
,,Co tím myslíš?"
Zeptala jsem se opatrně a on si povzdechnul a následně mi podal ruku.Já jsem se ji,ale nechytla a on se pobaveně zasmál.
,,Moje drahocenná polovička ti o mě neřekla,viď?"
Rudé oči,temná aura..Polovička?
,,O čem to mluvíš Calebe?"
Vydala jsem ze sebe nakonec a on se pousmál.
,,Víš..Caleb a já jsme jedna,ale přitom úplně jiná osoba."
Začal a já jsem ho nepřestávala napjatě pozorovat.
,,Dá se říct,že Caleb je lidská část..Ta část,která má pocity a emoce.Zatím co já,Lucas jsem jeho pravá démonická část. Necítím nic,nejspíš.."
Zaraženě jsem se na něho podívala,protože co mi tady právě odvykládal znělo už opravdu poněkud přitažené za vlasy.
,,Nejspíš?"
Zeptala jsem se nechápavě a on jen přikývnul.
,,Ano..Víš já jsem se probudil teprve nedávno a až teprve teď jsem se dostal na povrch a dokážu ovládat tohle tělo." ,,A teď se chceš určitě zeptat kdy se Caleb vrátí a já zmizím,viď?No na to je jednoduchá odpověď..Pokud se jednou démonická stránka dostane na povrch,tak tak zůstane už navždy."
To snad..Chce mi právě snad říct,že Caleb už nebude nikdy jako předtím?Už nebude Caleb,kterého znám?!
,,Tvůj výraz..Vypadáš být zhrozená a to ještě nemáš ani důvod."
Chytnul mě za tvář a najednou mě tisknul ke stromu.Se strachem v očích jsem se na něho podívala a snažila jsem se nerozsypat.Naklonil se ke mě a ocitnul se tak až neuvěřitelně blízko.
,,Prozradím ti malé tajemství..Caleb je pryč,tak se s tím smiř." ,,Nevěřím!"
Vykřikla jsem hned se slzama v očích a on,Lucas se zasmál.Pustil mě a pomalým krokem,s ozvěnou jeho smíchu zmizel ve tmě.
,,Jsi v pořádku?"
Objevil se přede mnou Kyle a já jsem se na něho podívala a zavrtěla jsem hlavou.
,,Neboj..I když se ti Lucas předvedl v tom nejhorším světle co mohl a řekl ti,že Caleb he pryč.Nevěř tomu."
Překvapeně jsem se na něho podívala,ale i tak jsem slzy teď už vodopád slz,nedokázala zastavit.
,,Caleb se teď stal Lucasovou součástí,i když si to on sám nechce připustit..Chce tě jen vystrašit,aby jsi se od něho teď raději držela dál."
Děkovně jsem se na Kyla podívala a pomalu jsem si to zamířila domů,přímo do postele.Byla jsem po dnešku vyčerpaná, zvlášť co se týče toho co se stalo s Calebem.I potom co mi Kyle řekl..Můžu si být jistá tím,že Caleb,kterého mám tolik ráda je pořád někde tam uvnitř?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kateríína Kateríína | E-mail | Web | 22. srpna 2014 v 10:09 | Reagovat

to je moc hezký

2 Litteris Litteris | E-mail | Web | 23. srpna 2014 v 20:29 | Reagovat

Nádhera... těším se na další

3 Aly Aly | Web | 23. srpna 2014 v 21:23 | Reagovat

No jo... skvělý jako vždy!!! :) ;D

4 Bellasmilee Bellasmilee | E-mail | Web | 24. srpna 2014 v 11:01 | Reagovat

Děkuju ^^ ,pokusím se další přidat co nejdřív to půjde,no momentálně se stěhuju takže nemám zrovna moc času :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama