Odsouzení - 3.

5. dubna 2014 v 13:31

Festival

,,Nelo!Přestaň se courat!Už tak kvůli tobě jdeme pozdě..."
Pobízela ji máma a zároveň i vyčítala Nele,že jdeme na festival pozdě.A jako vždy,kdyby neměla pořád čas tak už bychom tam dávno byli.
,,Kdyby mě Nigel pustil do koupelny dřív,tak bychom tam byli mezi prvními.."
Řekla nadutě a já jsem se ná ní jakože uraženě podíval.A stoupl jsem si před ní.
,,Ještě řekni,že to je má vina.."
Dál už jsme nemluvili,jen pospíchali..Došli jsme před Timein dům a vypadalo to,že v jejich zahradě jsou už všichni z města.
,,Konečně jste se ukázali.Už jsme se báli,že nás svou návštěvou nepoctíte.."
Objevil se vedle domu James a na sobě měl bílou košili,napůl rozepnutou.
,,Ano..Už jsme tady."
Řekla máma a spolu s Nelou ho rychle obešly a vešly do zahrady.James zase udělal ten svůj úchylný úsměv a mě se hned vybavila Timeina slova : " Drž se od mého bratra dál." Nenápadně jsem se usmál a když jsem ho chtěl taky obejít tak mě chytl za loket a tím mě zastavil.Nechápavě jsem se na něho podíval,co má za problém a on vypadal jak nějaký podezřelí z Akta X.
,,Užij si to.."
Řekl a pomalu odešel.Já jsem tam zůstal docela ještě v šoku stát na místě.Užij si to?-Proto se zatvářil jak nějaký psychopat,který se snaží svou oběť varovat před tím než ji zabije?Zavrtěl jsem hlavou a vešel jsem do zahrady plné bílých a rozkvetlých stromů..Opodál byli něco jako stánky a v nich jídlo a různé soutěže.Začal jsem se rozhlížet jestli neuvidím Timeu,ale místo toho jsem uviděl Nicka s jeho obětí jménem Ria..Má nejlepší kámoška,kterou se Nick snaží nenápadně sbalit už přes dva roky..Zatím neúspěšně.Pomalu jsem došel k nim.Ria se hned usmála a Nick ji následoval.
,,Ahoj Nigele.." Pozdravila mě usměvavě a Nick se opřel o strom. ,,Ahoj..Neviděli jste Timeu?"
Ria si mě začala zaraženě prohlížet a pak se zaculila.
,,Už mi to došlo..Jsi zamilovaný.." Řekla a Nick se na ní nechápavě zadíval. ,,Nemyslíš,že bych si toho všiml?"
Řekl podrážděne a Ria zavrtěla hlavou. ,,Ty jsi kluk..A kluci nikdy nevidí,když je někdo zamilovaný.." ,,A navíc ty v té hlavě nic nemáš.."
Dodala a já se musel pobaveně zasmát.Najednou jsem kousek dál uviděl Timeu v bílých šatech na ramínka s rozpuštěnými vlasy,jak se opírá o strom.Její vůni jsem cítil až sem a uvědomil jsem si,že se začínám rozplívat.
,,Vrrr..Ty draku..Na co čekáš?" Rýpla si do mě Ria a Nick se okamžitě přidal. ,,Hlavně na ni netlač.."
Zazubyl se a Ria mu dala pohlavek.
,,Děkuju Rio.."
Řekl jsem a vydal jsem se k ní pomalým krokem.Timea mě už z dálky zahlédla a usmála se.
,,Vidím,že sis vzala mou radu k srdci." Řekl jsem a ona se hned usmála.
,,Jak by to vypadalo kdyby se nikdo aspoň jednou za čas neusmál?"
Okamžitě mě zahřálo u srdce.Timea se najednou začala rozhlížet a já nechápal přesně proč.
,,Čekáš na nějákého hosta?" Když jsem se zeptal tak se jí v očích zaleskl strach. ,,Ne jen hledám Jamese..Dlouho jsem ho neviděla.." Přišlo mi to vtipné tak jsem se pousmál.
,,Dlouho?Deset minut?" Zavtipkoval jsem,ale ona se na mě vážně podívala. ,,Omluv mě na chvíli.."
Řekla a ztratila se v malém městském davu.Nechápal jsem proč se tolik splašila..James se přece o sebe dokáže postarat sám ne?-I když je pravda,že je to James..Ten může vyvést cokoli,i když mu je devatenáct a skoro každý očekává ,že by se měl chovat trochu dospěleji.
,,Nigele!" Začala mě najednou za sebou tahat Nela k mámě a k ostatním matkám města.Seděla tam i Nickova máma a jako vždy byla slušně oblečená..
,,Nel..Kam mě to táhneš?"
Zeptal jsem se a ona se zastavila a podívala se na mě s doširoka usměvavým obličejem.
,,Trochu mě děsíš.." Připustil jsem,ona mě hned praštila a já se zasmál. ,,Přijali mě do rady,jako pomocničku."
Nevěděl jsem co jí na to říct,protože jsem nebyl úplně na větvi z toho,že bude poblíž Jamese a jeho poskoků.
,,Blahopřeju.." Řekl jsem nakonec. ,,A to je všechno?"
Když kývla tak jsem rychle začal hledat Timeu,ale nemohl jsem jí najít..Nakonec jsem se rozhodl,že budu hledat Jamese.. Kdybych byl Jamesem,kam bych šel?-Určitě balit nějáké holky..Do striptýz baru..Rychle jsem zavrtěl hlavou a když jsem prošel snad všechno kromě menšího kostela za jejich pozemkem,tak jsem se rozhodl,že se půjdu podívat i tam..Je už tma a tak je možné,že tam bude..Pomalu jsem se začal proplétat mezi stromy a došel jsem až ke kostelu.Vypadal docela dobře na to,že sem do něho skoro nikdo nechodí.Pomyslel jsem si a něco ve mě mi najednou začalo říkat ať tam nechodím.. Když už jsem chtěl odejít tak jsem uslyšel něco jako dívčí vzlyk..Napřímil jsem se a zůstal jsem stát na místě jestli se mi to náhodou jen nezdálo.Když jsem to uslyšel znovu tak jsem potichu otevřel dveře od kostela a před oltářem jsem uviděl Jamese jak stojí za nějakou dívkou a jeho rty se dotýkají jejího krku.Zůstal jsem paralizovaně stát a hledět na něho..Z jejího krku totiž tekla krev a já jsem nechápal co se to přesně děje.Ucouvl jsem kousek do zadu a James zrovna zvedl hlavu a podíval se na mě.Jeho oči zářily do jasně rudé a z jeho rtů kapaly malé kapky krve..Co se to děje?!Je to přesně jako v tom snu!
,,Sakryš..Příště až budeš vcházet mohl bys prosím klepat?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aly Aly | Web | 7. dubna 2014 v 19:50 | Reagovat

Oh, ne! Chudák ta dívka! :O
Nějak jsem poznala, že James je upír. :D
Hezky napsané. :)

2 Bellasmilee Bellasmilee | E-mail | Web | 7. dubna 2014 v 20:08 | Reagovat

To bylo záměrem..:D cením si tvého komentáře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama